سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
امروز چهارشنبه ۱۹ اَمرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۲۹
 

معرفی واحد

آغاز بکار واحد پزشکی از راه دور از سال ۱۳۸۶ در استان مرکزی و لرستان و با راه اندازی همزمان هشت مرکز تله مدیسین بوده است. هدف اصلی از بکارگیری این سیستم ارائه خدمات سلامت به مناطق دور افتاده  و   صعب العبوری بود که امکان حضور پزشکان بصورت دائم در آنها میسر نبود. این سیستم بویژه در مواقع فوریتها می تواند با ایجاد ارتباط با مجهزترین مراکز بیمارستانی سازمان نسبت به ارائه خدمات ضروری تا ارجاع بیمار به یک مرکز درمانی نقش مهمی در حفظ حیات و سلامتی بیماران و یا حادثه دیدگان ایفا نماید.

برای راه اندازی مراکز تله مدیسین  همکاری و تعامل بسیار خوب واحد مخابرات شرکت خطوط لوله و مخابرات صنعت نفت و فناوری اطلاعات و ارتباطات صنعت نفت باسازمان بهداشت و درمان امکان بهره مندی از این مزیت را فراهم آورده است.

در حال حاضر تعداد ۲۸ مرکز پزشکی از راه دور فعال در مجموعه صنعت نفت وجود دارد که هدف گذاری ۱۰۰ مرکز بر اساس مصوبات بالادستی در دستور کار قرار دارد.

ارائه خدمات پزشکی از راه دور بر روی سکوهای نفتی نیز از اولویت های این واحد بوده که طی ماه های اخیر نیز یکی از این سکوها به سیستم متصل شده و امکان ارتباط آنها با بیمارستان های معتبر و مجهز سازمان مقدور گردیده است.

با توجه به پیشرفت های تکنولوژیک موضوع تجهیز آمبولانسها به این سیستم نیز با موفقیت تست گردیده است و امید است بزودی امکان نصب سیستم در آمبولانسها میسر گردد.

برای آینده  نصب سیستم های خدمات  از راه دور بخشهای ویژه از جمله ICU,CCU  نیز در دستور کار  این واحد  قرار گرفته است.

لازم است از تلاشهای تمام همکاران خدوم و تلاشگر سازمان که در تمام مراحل نصب و اجرا و عملیاتی نمودن این سیستم همکاری نموده اند تقدیر و تشکر شود


تماس با ما از طریق سامانه پیامکی:

ارسال نقطه نظرات به شماره پیامکی 50005839